Moto kurye | Hızlı hareket edilmesi gereken meslekler vardır. Bu mesleklerde, her saniye önem taşır.  Özellikle verilen sorumluluk insan hayatını ilgilendiriyorsa. Kuryelere verilen ilaç yetiştirme görevi, acil durumlarda tüm ekibi harekete geçirmekte ve her zaman hızlı olunmasına rağmen, bu defa hız rekorları kırılmaktadır.  Her türlü hava şartında, hastalıkta ve üzüntülü anlarda; azimle ve özveri ile çalışan kuryeler, cesaretin ve dayanıklılığın göstergesidir. Gün boyunca değişik birçok insanla karşılaşırlar. Bunların arasında alkol kullananlar, psikolojisi bozuk olanlar, sinir krizi geçiren insanlar mutlaka olacaktır. İnsan ilişkilerini ön planda tutan ve her türlü davranış biçimine karşı tutum geliştiren kuryeler, kısa sürede insan sarrafı olacak kadar deneyim kazanır.

 

Kuryeliğin Zorlukları Nelerdir?

Kuryeler; mesleği gereği, çok hızlı düşünmek ve hızla uygulamaya geçmek zorundadır. İstanbul trafiği gibi yoğun trafikte, kurye olmak bir hayli zordur. Kalabalık trafik, insanları kural dinlemez hale getirmekte ve aşırı sinirli tepkiler vermeye yöneltmektedir. Motor kullanarak sadece işini yapan kuryeler, zaman zaman olumsuz tepkiler ile karşılaşmaktadır. İnsanlar ile tartışmak yine kuryeler için zaman kaybına yol açar. Zaten şikâyetlerde hemen çalışılan firmaya iletilecektir. Bu sebeple çok sabırlı olması gereken kuryeler, zaman içerisinde insan ilişkilerini geliştirmekte ve her türlü insan ile iletişim kurmayı öğrenmektedir.

 

Kuryeliğin Zevk Verdiği Anlar Nelerdir?

Kuryeler; kimi zaman kimsenin eline geçmemesi gereken, önemli belge ve dokümanlar, kimi zamanda acil yetiştirilmesi gereken ilaç taşırlar. Bu önemli teslimat, gereken zamanda ve teslim şartlarında alıcıya ulaştığında kuryelik, kuryeye müthiş bir zevk verecektir. Fakat tersi durumlarda; acil yetiştirilmesi gereken kolilerin; yolda motor bozulması, ufak kazalar veya yolda başkası ile alakalı bir kavganın büyümesi durumunda, elindeki teslimat geciktiğinde bütün sorumluluk kuryenin üzerinde kalacaktır. Çoğu insanın yeterince tanımadığı kuryelik; gençlerin özenerek yöneldiği, ilk başlarda zevkli ve havalı bulduğu bir meslek olmasına rağmen, zamanla zorlukları anlaşılabilmektedir. Zaten işe başlayan kuryelerin büyük çoğunluğu; sorumluluk bilinci yeterli bulunmadığı için firma tarafından veya ağır çalışma şartlarına ayak uyduramadığı için kendi isteği ile işten ayrılmaktadır.