İstanbul’un o boğucu, ilerlemeyen meşhur trafiğinde, otomobillerin arasından kolaylıkla sıyrılıp varacağı yere ilerleyen motosikletler; kurye firmalarının ve hızlı gönderi arayan müşterilerin de kurtarıcısı olmuştur. Moto kuryeler, bir yere göndermek istediğiniz gönderiyi sizden (evden, iş yerinden fark etmez) teslim alıp, aynı gün içinde istediğiniz kişiye/kuruma teslim eden kişilerdir. Kurye firmalarının en çok talep gören hizmetlerinden olan moto kurye hizmeti, hızlı ve güvenli iletim için tercih edilen en yaygın yöntemlerdendir. Pek çok şirket artık moto kuryelerle çalışmakta, bu iş koluna duyulan ihtiyaç ve talep artış göstermektedir.

 

Gece Gündüz Hizmetinizde

Moto kuryeler, gece ya da gündüz fark etmeksizin, ihtiyaç duyduğunuzda kurye hizmeti vermektedirler. Bu da motor kuryeyi cazip kılan diğer avantajlardandır. Ancak motor kurye hizmeti, küçük, kolay taşınabilir paketler ve genellikle belge, evrak gönderimlerinde tercih edilir. Daha büyük, kırılabilir, ağır veya hacimli gönderiler içinse yine kurye şirketlerinin sunduğu arabalı kurye hizmetleri mevcuttur.

Motorlu kurye hizmeti de, genel olarak normal ve ekspres olmak üzere iki türdür. Ekspres kuryeler, normale göre daha hızlı çalışır, acil gönderileri yerine ulaştırır. Kuryelerin kendilerine ait, sürekli dağıtımını yaptıkları bölgeleri vardır ve mesai saatleri dahilinde, o bölgede bulunurlar. Böylelikle bir sipariş geldiği anda, olabilecek en hızlı şekilde işi yerine getirirler. Eğer gönderi acil değilse; genellikle gönderileri biriktirip dağıtmaları daha çok tercih ettikleri yoldur. Yine de, kargo kullanmaktan çok daha hızlı şekilde gönderim gerçekleşmiş olur. .

 

Zamandan Tasarruf Ve Hız

Motosikletli kuryeyle çalışmanın en büyük avantajlarından biri de, bulunduğunuz yerden ayrılmadan gönderinizi yollayabilme imkanı sağlamasıdır. Çalışma hayatının yoğun temposu içinde, değerli vaktinizden kaybetmeden göndereceğiniz evrak ya da paketi kuryeye teslim etmek, büyük fayda sağlamaktadır. Bir şirketten diğer şirkete gönderilecek acil bir evrak söz konusuysa, moto kuryeyle anında, hızlıca bu işlem gerçekleştirilir. Hem bu, hem trafikte motosikletle kolayca yol alması; motorlu kuryelerin en büyük avantajını ortaya çıkarmaktadır: Zamandan tasarruf sağlamaları. Motorlu kuryeler, son dönemlerde özellikle büyük şehirlerde iş sahalarını git gide genişletmiş; özellikle kurumlar ve şirketler arası gönderimlerde vazgeçilmez bir hal almışlardır. .