Günden güne artan işsizlik oranı yine beraberinde çok sayıda değişik iş kollarını da beraberinde getirmektedir. Moto kurye de bu mesleklerden biridir. İnsanların bu mesleği tercih etmesindeki nedenlerinin arasında dört duvar arasındaki ofislerden kurtulmak istemesidir. Temiz havanın olmadığı, yoğun bir odada çalışmak yerine bütün gün motosiklet ile şehirde açık havada tur atabilirsiniz. Hem çalışıp para kazanacak hem de açık hava altında rahatça dolaşabileceksiniz. Tüm bu saydıklarımız tabi ki herkese hoş gelebilecek şeyler. Siz de bu meslek için motosikletimin olması gerekir mi diye kendinize soruyorsanız ve bunu sorun haline getiriyor iseniz artık problem haline getirmenize gerek yok. Motosiklet sahibi değilseniz bile firma size bir motosiklet tahsis edecek ve işinize bu motosiklet ile devam edebileceksiniz. Motosikletim var derseniz, kendi motosikletiniz ile çalışabilir ve kazancınızı biraz daha arttırabilirsiniz.

Motor Kurye Mesleğinin İş İmkânı Var Mıdır?

Hızla artan nakliye ve gönderi firmaları ile motor kurye mesleği için de yeni iş imkanları doğuyor. Sadece nakliye firmaları değil, bunların dışında özel gönderi işi yapan firmalar da gün geçtikçe artıyor. Motor kurye diğer kuryelere göre hem daha az maliyetli hem de daha hızlı ve pratik olduğu için çok fazla tercih te ediliyor. Bu nedenle bu mesleğin iş olanağı çok fazladır ve hemen bu meslekte iş bulabilirsiniz. A2 ehliyetiniz ile başvurunuzu yapabilir ve kolayca iş sahibi olabilirsiniz. Maaş olarak ta güzel bir maaşa sahip olan bu meslek artık çoğu kişinin tercihi haline gelmiş durumdadır.

Motorlu Kurye Mesleğinin Avantajları Nelerdir?

Motorlu kurye mesleğinin avantajları aslında çok fazladır. Yorucu bir iş olarak görünebilir fakat binaların içine sıkışıp kalmak yerine insanların arasında açık havada çalışabilmek en büyük avantajlardan biridir. Bütün gün tek göreviniz, gönderileri zamanında teslim etmek olacak. Sürekli emir veren patronunuz ile görüşemeyeceksiniz bile. Tüm şehri motosikletiniz ile gezebilecek ve üstüne de maaş alacaksınız. Yapmanız gereken yalnızca size verilen gönderileri sahiplerine zamanında ve hasarsız olarak ulaştırmak olacak.